O mnie

Cześć,
jestem Ola.

Jestem praktykującą pasjonatką języka angielskiego i hiszpańskiego, a to znaczy, że od kilkunastu lat z ogromnym zaangażowaniem uczę, jak się porozumieć po angielsku i hiszpańsku. Jestem absolwentką filologii angielskiej. Ponadto w Hiszpanii ukończyłam studia na kierunku edukacja podstawowa i ponadpodstawowa. Ale gdyby tylko to dawałoby mi patent na naukę, to byłoby dla mnie za mało. Moją misją jest pokazać uczniom, jak uczyć się efektywnie tak, by rozmawiać po angielsku i hiszpańsku bez stresu, a nawet z przyjemnością.

Kim są moi klienci?

Najbardziej lubię wprowadzać osoby, które dopiero zaczynają naukę, w świat języka angielskiego lub hiszpańskiego. Dzięki temu czuję, że budujemy dobre podwaliny pod naukę języka, takie, z których moi kursanci będą korzystać na kolejnych etapach nauki. Dbam też o poziom zaangażowania uczestników kursu i możliwość jak najszybszego prowadzenia rozmów przez uczniów. To dlatego zdecydowałam się na nauczanie języków metodą bezpośrednią. Więcej o tym, jak uczę, przeczytasz w zakładce METODA.

Często przychodzą do mnie osoby, które już uczyły się angielskiego (być może nawet od lat). Jednak ich wiedza przypomina trochę porozrzucane klocki z zestawu lego, który ktoś próbuje ułożyć bez instrukcji. Moi klienci znają słówka, czasy, teorię ich użycia. Brakuje im płynności w mówieniu, satysfakcji z mówienia i takiej trochę zabawy językiem.

Jak pracuję?

Uczniom na poziomie początkującym pokazuję, że nauka języka obcego nie jest tak skomplikowana, jak o tym się mówi. Dzięki temu pierwsze zdania po angielsku lub po hiszpańsku nowi kursanci potrafią powiedzieć już na pierwszej lekcji. A potem systematycznie uczą się wypowiadać się na coraz ciekawsze tematy, wplatam w nasze lekcje również naukę gramatyki, ale nie przypomina to szkolnego odrabiania kolejnych zadań gramatycznych z zeszytu ćwiczeń.

Klientom na różnych poziomach zaawansowania pomagam usystematyzować wiedzę, którą już posiadają, nabrać śmiałości w mówieniu i pamiętać to, czego się uczą. Dlatego bardzo cenią sobie moje kursy.

Zawsze interesowały mnie techniki zapamiętywania – o tym też pisałam moje prace uniwersyteckie. Lubię pomagać tworzyć skojarzenia z nowopoznanym materiałem.

Na moich kursach bazujemy na konkretnych wybranych przeze mnie podręcznikach, które uzupełniam autorskimi materiałami, które właśnie wspomagają uporządkowanie i zapamiętanie wiedzy – tabele, wykresy i mapy myśli. Dbam o to, byśmy powtarzali przerobiony materiał, ponieważ wiem, że ma to kluczowe znaczenie w przyswajaniu nowego materiału.

Moja metoda

Uważam, że uczniowie powinni zapamiętać z lekcji jak najwięcej, dlatego tempo kursu staram się dostosować do możliwości uczniów i dbam o to, aby lekcje były dynamiczne. Największą moją pasją jest pomoc w poukładaniu dotychczasowej wiedzy i rozwinięciu nowej. To właśnie najbardziej doceniają moi klienci. To oraz otwartą, przyjazną atmosferę na lekcjach. 

Uczę metodą bezpośrednią, czyli największy nacisk kładę na praktyczne użycie poznanego słownictwa, ponieważ zauważyłam, że taki sposób nauki najszybciej przekłada się na efekty. Punktem wyjścia jest książka z jej kontrolowanymi dialogami, ale celem jest użycie nowego słownictwa i nowych struktur gramatycznych do wyrażania siebie przez uczniów.

W moich grupach jest od 3 do 5 osób tak, by każdy uczeń miał dla siebie przestrzeń na lekcji i mógł swobodnie się wyrazić. 

Dzięki panującej na lekcji atmosferze i pozytywnej relacji w grupie, kursanci pozbywają się swoich barier w mówieniu, nabierają większej sprawności i chętniej korzystają ze zdobytej wiedzy w pracy, na wyjeździe lub kontaktach z obcojęzycznymi znajomymi.

Chcę abyś w języku obcym (lingua) umiał wyrażać się błyskotliwie (bazinga*) robiąc tym na innych i sobie wrażenie (Lingua-zinga)

Ciekawa jestem, co lubisz w języku angielskim lub hiszpańskim. Napisz do mnie lub umów się na bezpłatną konsultację.


*bazinga – słowo używane przez jedną z postaci amerykańskiego serialu „The Big Bang Theory” zaraz po powiedzeniu czegoś zabawnego, błyskotliwego, robiącego na innych wrażenie.